STRONA GŁÓWNA Ochrona operatora

image


Filtr powietrza

Proszę o wycenę


Filtry powietrza uzdatniają powietrze przeznaczone dla piaskarzy do oddychania. Usuwają wilgoć, zaolejenie i cząsteczki większe od 0,5μm, powietrze zostaje przefiltrowane przez kilka warstw filtrujących zawierających aktywny węgiel. Filtry są wyposażone w regulator ciśnienia, manometr i zawór obciążający. Wkłady filtrujące powinny być wymieniane co 3 miesiące (przy pracy 40h/tydz.) oraz sprawdzane co tydzień. ·   

CPF-20 dla 1 piaskarza;
CPF-80 dla 1-4 piaskarzy;
CPF-8 - wkład filtra;

Filtr powietrza CPF-20 jest skonstruowany dla jednego operatora, natomiast filtr CPF-80 dla maksymalnie czterech operatorów. Sprężone powietrze (z kompresora) wchodzi do filtra jednym z dwóch wlotów powietrza (przy filtrze CPF-20 zamontowano przed wlotem powietrza regulator ciśnienia). Rozprężanie w komorze zewnętrznej powoduje kondensację pary wodnej i w konsekwencji usunięcie wilgoci z powietrza. Następnie powietrze jest kierowane do wymiennego wkładu filtrującego, który jest skonstruowany z wielu różnych materiałów filtrujących m.in. w jego skład wchodzi węgiel aktywny. Ciśnienie powietrza docierającego do kasku reguluje się za pomocą manometru i regulatora ciśnienia.

Ciśnienie powietrza docierającego do kasku powinno znajdować się w granicach 5,5 - 6,5 barów. Oba filtry CPF zaopatrzone są w zawór bezpieczeństwa ustawiony na 8 barów.

 


Jesteś w podstronie: Filtr powietrza