Elektrostatyczne

Produkty

Malowanie natryskowe cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko w branży przemysłowej, ale też podczas zwykłych prac malarskich w domu czy ogrodzie. Co istotne metoda natryskowa może być wykorzystywana nie tylko do pokrywania farbą powierzchni ścian, ale też innych elementów. W naszym asortymencie znajduje się grupa sprzętów elektrostatycznych, między innymi pistoletów. Do czego są one wykorzystywane i jakie są ich największe zalety?

Czym się kierować przy wyborze pistoletu elektrostatycznego?

Ogrom ofert na rynku sprawia, że wybór modelu pistoletu elektrostatycznego, może nie być najłatwiejszy. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy urządzenie jest bezpieczne i wytrzymałe, a także czy system posiada zaprogramowane ustawienia, które są do dyspozycji i modyfikacji przez użytkownika. Zwiększa to przede wszystkim elastyczność eksploatacji, umożliwiając klientowi stosowanie różnych kształtów i rozmiarów natrysku przez pistolet elektrostatyczny. Warto też podkreślić, że malowanie przy pomocy tego typu urządzenia zapewnia efektywność transferu i wysoką jakość wykończenia.

Korzyści z elektrostatycznego natrysku farbą

W przypadku dążenia do maksymalizacji wydajności operacji natrysku kluczowy jest wybór odpowiedniego pistoletu elektrostatycznego. Na rynku dostępne są standardowe modele i nie tylko. Elektrostatyczne pistolety natryskowe zapewniają doskonałą jakość wykończenia, rozpraszając farbę ze wszystkich stron elementu i zapewniają oszczędność materiału. Modele standardowe mają niską efektywność, co może skutkować występowaniem dużej mgły lakieru czy innego materiału.

Zakup pistoletu elektrostatycznego wiąże się z poniesieniem o wiele wyższych kosztów, jednakże z punktu ekonomicznego, inwestycja ta ma szansę szybko się zwrócić. Wpływ ma na to niższy koszt farby, mniejsza ilość LZO, ograniczenia konieczności czyszczenia czy zwiększania wydajności.

Aby w pełni korzystać z wszystkich zalet tego typu urządzenia, konieczne jest prowadzenie prac w sposób bezpieczny i wydajny. Nieprawidłowe wykonawstwo może powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa, a także zmniejszać efektywność transferu.