image


Filtr Super Efficiency

Proszę o wycenę

Załączone pliki:
 karta_filtry.pdf

2 warstwy wysokiej klasy papieru, podziurkowanego, zagiętego, z poliestrem zapewniającym ostateczny etap filtracji oraz usztywnionego za pomocą taśmy, a następnie sklejonego i spiętego ze sobą. 

Nr katalogowy Powierzchnia

Rozmiar filtra w systemie
imperialnym wys x dł

Rozmiar filtra w systemie
metrycznym wys x dł (cm)

207229SEF 10 yd2 36" x 30' 90 x 924
207902SEF 10 m2 39" x 34' 100 x 1038

 

Specyfikacja techniczna papierowego filtra Super
Budowa filtra

Samonośny, dwuwarstwowy, wytrzymały papier tekturowy.
Białe, błyszczące wykończenie.

Prędkość przepływu powietrza

0,5 - 1.0 m/s (100-200 ft/min)
Standardowo 0,7 m/s (140 ft/min)

Różnica ciśnień

Ciśnienie początkowe przy 0,75 m/s = 30 Pa (0,12" SWG)
Ciśnienie maksymalne 130-250 Pa (0,52 - 1,0" SWG)

Zakres temperatur Temperatura maksymalna 100*C
Ogranicznik rozszerzenia Taśmy ograniczające rozszerzanie zapewniające prawidłowe zagięcia.
(Gwarantowane optymalne wykonanie) Zagęszczenie 8 zakładek na każdą stopę bieżącą (30,4 cm)

 

Charakterystyka papierowych wkładów filtracyjnych


 

W filtrach firmy Binks wykorzystywane jest zjawisko uderzenia strumienia oraz separacji bezwładnościowej w celu wychwycenia rozpylonych kropelek zawieszonych w strumieniu powietrza kierowanego przez filtry.


 

Zdjęcie obok przedstawia budowę filtra Binks, który na tylnej stronie wkładu zawiera taśmę usztywniającą zapewniającą zachowanie prawidłowego odstępu pomiędzy 8 zakładkami na każdą stopę bieżącą (30,4 cm), gwarantując optymalną i najlepszą wydajność filtracji. Ponadto, dzięki niezwykłej zdolności filtrów Binks do zatrzymywania dużej ilości rozpylonego medium, fluktuacja oporu przepływu strumienia powietrza utrzymana jest na minimalnym poziomie podczas całego okresu eksploatacji filtra.


 

Pęd poruszających się do przodu kropelek powoduje ich oddzielenie od strumienia powietrza, którego kierunek jest czterokrotnie, szybko i gwałtownie zmieniany, co przyczynia się do osadzenia się kropelek w wewnętrznych zagłębieniach w kształcie litery V uformowanych przez każde zagięcie wkładu.


 

W rezultacie ciśnienie statyczne wrasta zawsze powoli wraz ze wzrostem ilości lakieru, zapewniając stały przepływ powietrza wokół części, na których nanoszona jest powłoka, a co najważniejsze gwarantując czyste powietrze lakiernikom.

Jeden z najbardziej podstawowych problemów związanych z zastosowaniem tradycyjnych filtrów siatkowych pojawia się w przypadku ich wykorzystania do wolno schnących powłok. Podczas procesu schnięcia powłok, stały przepływ powietrza może spowodować wydostanie się nadal mokrych cząstek uwięzionych w siatce i ponowne wprowadzenie ich do instalacji. Budowa filtra Binks tworzy tzw. „ślepe uliczki” w momencie pojawienia się w nich kropelek, całkowicie uniemożliwiając ich ponowne przedostanie się do strumienia powietrza.

 


Jesteś w podstronie: Filtr Super Efficiency