STRONA GŁÓWNA Akcesoria do malowania Filtry do pomp i pistoletów

Filtry do pomp i pistoletów

Produkty

Odpowiednio dobrane filtry do pompy i pistoletu zapewniają optymalny efekt malowania. Ich głównym celem jest oczyszczanie aplikowanego materiału z wszelkich zanieczyszczeń a tym samych ochrona pompy, pistoletu i dyszy malarskiej.

Filtry posiadają róźną gradację siatki. Ich wielkość określana jest przez liczbę oczek tzw. MESH. Im wyższa gradacja tym mniejsze są otwory siatki filtrującej i wyższa filtracja farby.  Zalecane jest aby do materiałów o niskich lepkościach stosować filtry bardziej gęste ( wyższa wartość MESH )  a do materiałów o wysokich lepkościach filtry rzadsze ( o mniejszych wartościach MESH).

Filtry do pistoletów malarskich.

30 MESH –Zaleca się do cięższych farb zewnętrznych / elewacyjnych, stosowane rozmiary dyszy: 0,021" - 0,025".
50 MESH- Zaleca się jako najbardziej uniwersalny rozmiar, do farb akrylowych, lateksowych, gruntów: stosowane rozmiary dysz 0,015” - 0,021”
100 MESH -Zaleca się do rzadkich farb akrylowych, olejnych, poliuretanowych i lakierów (1K jak i 2K), stosowane rozmiary dysz 0,013" – 0,015"
150 MESH – Zaleca się do rzadkich lakierów akrylowych, poliuretanowych, bejcy itp., stosowane rozmiary dysz: 0,011”- 0,013”
200 MESH – Zaleca się do natrysku farb i lakierów, których natrysk odbywa się za pomocą dysz malarskich: 0,007" - 0,011".