image


Hollo-blast

Proszę o wycenę

Seria Hollo-Blast to specjalistyczne urządzenia do czyszczenia rur od wewnątrz. Dzięki zastosowaniu urządzeń CLEMCO czyszczenie wewnętrznych powierzchni rur staje się łatwiejsze, szybsze i bardziej ekonomiczne. Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby proces oczyszczenia nie wymagał obracania rur.

Do czyszczenia rur w zakresie średnic 51-76mm używa się nieuzbrojonego urządzenia podłączonego do przewodu ścierniwa oprawą CHE-2 lub rurą o średnicy 1¼” (31.75mm) i długości odpowiadającej min. połowy długości czyszczonej rury.  

Jeśli stopień zanieczyszczenia lub korozji czyszczonej rury jest niewielki, można po włożeniu urządzenia do  rury pchać je równomiernie od siebie. Wówczas ścierniwo wraz z zanieczyszczeniami będzie wydmuchiwane na zewnątrz, na końcu rury. Jeśli powierzchnia wymaga intensywnego czyszczenia, należy przepchnąć urządzenie do końca rury, uruchomić piaskowanie i równomiernie ciągnąć urządzenie do siebie.

Czyszczenie rur w zakresie średnic 76-127mm odbywa się przez zamocowanie na korpusie urządzenia dwóch pierścieni z czterema kompletami kołków o różnych długościach. Pozwalają one na ustawienie urządzenia dokładnie w osi rury, zapewniając równomierne czyszczenia całej powierzchni. Zawsze należy dobierać długość kołków odpowiadającą średnicy czyszczonej rury.
 

Czyszczenie rur w zakresie średnic 127-305mm odbywa się bez pierścieni i kołków, a z użyciem wózka rozporowego. Korpus urządzenia mocujemy w uchwyty wózka, a średnicę odpowiadającą wymiarowi czyszczonej rury ustalamy nakrętkami. Dostępne dwa typy urządzenia: z dyszą o średnicy 12,5mm dla ścierniw o granulacji do 0,72mm oraz z dyszą o średnicy 16mm dla ścierniw o granulacji do 1,2mm.

 

Dane techniczne: Model Śred.wew.rur [cal] Śred.wew.rur [mm]
Hollo-Blast Junior ¾" - 2" 20 -51
Hollo-Blast 2" - 12" 50 - 305
Spin-Blast

8" - 12"
12" - 24"
24" - 36"

203 - 305
305 - 610
610 - 914

 


Jesteś w podstronie: Hollo-blast