Hydrodynamiczne

Produkty

Branża budowlana rozkręca się z roku na rok, a ilość wykonywanych prac i rozwiązań, może przyprawić o zawrót głowy. Na rynku pojawia się w związku z tym coraz więcej, nowoczesnych urządzeń, które nie tylko skracają, ale i ulepszają rezultaty wykonywanych prac. Wśród asortymentu w naszej ofercie znajdują się hydrodynamiczne pistolety do malowania. Czym się charakteryzują? Sprawdź!

Charakterystyka pistoletów hydrodynamicznych

Dostępne w naszym asortymencie pistolety hydrodynamiczne to proste urządzenia, które są wykorzystywane przede wszystkim w branży budowlanej. Dzięki nim można znacznie przyspieszyć wykonywanie różnego rodzaju prac, między innymi nanoszenia farb lub lakierów na dużych powierzchniach. Podczas zakupu, warto dobrać odpowiedni model, który będzie służył do nakładania tynku czy malowania farbami, od tych lekkich, aż po ciężkie antykorozyjne.

Ponadto wybierając pistolet hydrodynamiczny, należy wziąć pod uwagę rodzaj prac, które będzie najczęściej wykonywać. Jest to ważne, bowiem każdy model jest przystosowany do innych robót.

Zasada działania pistoletu hydrodynamicznego

Urządzenie, jakim jest pistolet hydrodynamiczny służy przede wszystkim do natryskowego malowania ścian wewnętrznych oraz zewnętrznych. Dzięki zastosowaniu tego typu sprzętu można znacznie zwiększyć wydajność pracy, a dodatkowo przyczynić się do zmniejszenia zużywanego materiału. Wszystko za sprawą wysokiego ciśnienia wytwarzanego przez pompę, a nie powietrze, dzięki któremu farba jest równomiernie rozprowadzana.

Ponadto kluczowym elementem, który wpływa na zwiększenie wydajności pracy pistoletu hydrodynamicznego jest sposób pobierania farby. Urządzenie pobiera ją bezpośrednio z pojemnika za pomocą węża ssącego. Następnie pompa tłokowa lub membranowa wytwarza ciśnienie, a następnie przesyła ją do przewodu połączonego z pistoletem. Dzięki temu nie ma potrzeby, by w ręcznie i często uzupełniać zbiornik farbą.

Jak można zauważyć ceny urządzeń tego typu nie należą do najniższych, dlatego zakup ten powinien być przemyślany. Warto więc wybrać takich sprzęt, by spełniał Państwa oczekiwania i był dostosowany do możliwości finansowych.