Membranowe

Produkty

Prace remontowo-budowlane to jeden z najważniejszych obowiązków podczas urządzania mieszkania czy domu jednorodzinnego. Malowanie ścian to jeden z szybszych i mniej kosztownych sposobów na zaaranżowanie lub zmianę wizerunku wnętrza. W naszym asortymencie znaleźć można agregaty membranowe. Czym charakteryzują się tego typu urządzenia?

Jak działa agregat membranowy?

Idąc z duchem technologicznym, na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które znacznie ułatwiają i przyspieszają wykonywanie pewnych czynności remontowo-budowlanych. Agregat malarski to urządzenie, które pompuje i spręża farbę bez użycia powietrza. Preparat jest przetłaczany przez niewielki otwór dyszy, którego rozmiar jest ustalany do indywidualnych potrzeb. Urządzenie umożliwia rozpylenie farby w strumień o kontrolowanej szerokości.

Dostępne w naszym asortymencie agregaty membranowe to proste urządzenia, które charakteryzują się nieskomplikowaną budową, dzięki czemu można sprawnie wymienić części. Sprawia to, że sprzęt, jakim jest agregat membranowy jest taki zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji. Najczęściej urządzenie to jest małych rozmiarów, co pozwala na sprawne manewrowanie nim, nawet w ograniczonej przestrzeni. W agregacie tego typu elementem wykonawczym jest elastyczna przepona, czyli membrana, zazwyczaj o działaniu jedno lub dwustronnym. Napęd przenoszony jest za pomocą mimośrodu przez tłok hydrauliczny, który pobiera nośnik z komory olejowej.

Kiedy warto sięgnąć po agregat membranowy?

Po urządzenie, jakim jest agregat membranowy warto sięgnąć, jeśli decydujemy się na malowanie hobbystyczne, okazjonalne lub chcemy odnowić kilka wnętrz czy elewację obiektu. Przyda się również tam, gdzie do malowania wykorzystuje się lekkie preparaty i farby, między innymi olejne, chlorokauczukowe, a także lakiery czy oleje, np. przy malowaniu drewnianych ogrodzeń. W przypadku malowania wielkopowierzchniowego, rzadko sięga się po tego typu urządzenia. Sprawdzą się jednak podczas bielenia wnętrz budynków gospodarczych czy pni drzewek owocowych. Jeśli nie chcemy się decydować na zakup tego typu urządzenia, można go również wynająć w wielu firmach na terenie kraju.