Metalizacja łukowa

Produkty

Metoda łukowej elektrycznej metalizacji natryskowej została wynaleziona przez dr M.U.Schoopa. Przez lata urządzenia zostały tak udoskonalone, że znalazły praktyczne zastosowanie.Topienie może być prowadzone przy pomocy pistoletów opartych na zasadzie oporowej. To jednak pistolety zwarciowe znalzły zastosowanie w praktyce.
Zestawy elektryczne łukowe zasilane są prądem stałym w zakresie 20 do 50V w zależności od rodzaju topionego metalu. Prąd stały wpływa również na uzyskanie drobnoziarnistej, zwartej powłoki. Drobnoziarnistość jest również zależna od ciśnienia spężonego powietrza. Struktura warstwy polepsza się wraz ze wzrostem ciśnienia.

Zestaw elektryczny do metalizacji łukowej

Zestaw do metalizacji łukiem elektrycznym składa się z jednostki zasilającej, pistoletu do metalizacji, podajnika drutu oraz instalacji podawania drutu, zestawu kabli i przewodów, zestawu filtrów. W zależności od wymagań można wybrać zestawy o natężeniu prądu: 300A, 400A lub 600A. Poszczególnym wartościom odpowiadają modele: Osu-Hessler 300A, Osu-Hessler 400A, Osu-Hessler 600A.

Metalizowanie natryskowe - pistolety

Pistolety do metalizacji łukiem elektrycznym można również zamówić niezależnie od zestawu.

  • Model LD/U-2 tworzy zestaw elektryczny do metalizacji z urządzeniem 300A;
  • Modele antiCOR i AAC Push-Pull tworzą zestaw elektryczny do metalizacji z urządzeniami o mocy 300A i 400A;