STRONA GŁÓWNA Pompy/Agregaty Malarskie Według rodziny produktów

Według rodziny produktów


W obecnych czasach w parze z jakością idzie również czas wykonania danej usługi i nie tylko. Malowanie ścian, sufitów czy innych powierzchni to nieodłączny element przeprowadzany niemal nieustannie prac remontowo-budowlanych. Z pozoru proces malowania wydaje się prosty i nieskomplikowany, to w rzeczywistości wymaga niemałej precyzji, doświadczenia i zaangażowania. Obecnie wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, jakimi są agregaty malarskie. Znaleźć je można w naszym asortymencie. Czym są i jakie są ich rodzaje? Przeczytaj i sprawdź.

Agregat malarski – precyzja i szybkość

Malowanie ścian to jedna z popularniejszych metod na szybkie odświeżenie domu czy mieszkania. Dzięki zmianie koloru można nadać wnętrzu zupełnie innego klimatu i odmienić charakter całego pomieszczenia, a czasami i mieszkania.

Tradycyjny wałek i pędzel powoli odchodzą w zapomnienie, bowiem coraz więcej klientów decyduje się na malowanie metodą natryskową. Wykorzystywane są do tego agregaty malarskie, które umożliwiają równomierne nanoszenie na różnego rodzaju powierzchnie zarówno farb, jak i innych preparatów, takich jak emalie, gładzie, lakiery czy tynki. Technika malowania metodą natryskową polega na wyrzucaniu drobinek preparatu pod wpływem wysokiego ciśnienia, za pomocą agregatu hydrodynamicznego. Nasz asortyment jest bogaty w tego typu urządzenia.

By ułatwić naszym klientom poszukiwanie odpowiedniego sprzętu, sklasyfikowaliśmy urządzenia według rodziny produktów. Kryterium było przypisanie ich do grup na podstawie nie tylko budowy, ale też trybu pracy. W związku z tym wyróżnić możemy pomp iniekcyjne, hydrodynamiczne, dwukomponentowe, tłokowe, spalinowe czy elektryczne.

Zalety stosowania pomp i agregatów malarskich

Jedną z podstawowych zalet stosowania tego typu urządzeń jest estetyka wykonywanej pracy, bowiem powierzchnia malowana natryskowo pokrywana jest szybko i równomiernie. Sposób ten wyklucza ryzyko pojawienia się na ścianie nieeleganckich zacieków, jakie może po sobie zostawić pędzel czy wałek. Ponadto agregaty malarskie umożliwiają dotarcie do miejsc trudno dostępnych. W czasie malowania nakładana jest bardzo cienka warstwa, co sprawia, że potrzeba o wiele mniej farby czy preparatu, niż w przypadku tradycyjnego malowania pędzlem.