STRONA GŁÓWNA Piaskarki/Oczyszczarki

Piaskarki/Oczyszczarki


Piaskarki oczyszczarki to zbiorniki ciśnieniowe uzbrojone w specjalny osprzęt odporny na pracę w trudnych warunkach i odporny na ścieranie.

Zbiorniki i osprzęt do piaskarek przystosowany jest do pracy w zakresie ciśnienia do 12 bar.

Oczyszczarki w zależności od używanego ścierniwa możemy podzielić na oczyszczarki do piasku, szlaki (żużla pomiedziowego) i ścierniw podobnych, do śrutu i elektrokorundu oraz do sody, oczyszczarki do sodowania.

Oczyszczarki piaskarki do piasku i śrutu różnią się przede wszystkim zaworami dozującymi ścierniwo. Śrut i elektrokorund to ścierniwa najbardziej agresywne , wycierające podzespoły dlatego zastosowaliśmy w nich elementy firmy CLEMCO. Firma CLEMCO to amerykański koncern od dziesiątek lat produkujący sprzęt i osprzęt do antykorozji.

Dla mniej wymagających ścierniw i klientów którzy prowadzą prace antykorozyjnie sporadycznie stosujemy osprzęt produkowany dla naszej firmy pod nazwą Testan.

Oczyszczarki do sody - sodowarki nieco różnią się osprzętem od oczyszczarek opisanych powyżej. Ścierniwo jakim jest soda , kulki szklane, granulat szklany to ścierniwa lekkie i wymagają dodatkowych zaworów regulujących powietrze i tym samym ciśnienie doprowadzane do zbiornika i wydmuchujące ścierniwo. Dodatkowo soda jest higroskopijna ( pochłaniająca wilgoć z otoczenia) dlatego ważne jest aby zbiornik oczyszczarki był szczelnie zamknięty podczas pracy a szczególnie podczas postoju. Bardzo ważne jest również wyeliminowanie wody z układu sprężonego powietrza zasilającego piaskarkę oczyszczarkę. Prwidłowy zestaw powinien zostać wyposażony w chłodnicę powietrza.

Wszystkie sprzęty objęte są taką samą gwarancją i spełniają najwyższe wymagania użytkownika i BHP.

Więcej szczegółowych informacji na podstronach poszczególnych produktów.